blank

İlk Yardım Eğitimi

Anasayfa » Eğitim » İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi ilk yardım yönetmeliği doğrultusunda alınması kanunen zorunlu olan bir eğitimdir. Temel İlk Yardım Eğitimi sadece yasal zorunluluğa bağlı değil toplumda tüm bireylerde İlkyardım Bilinci oluşturulması için alınmalıdır.

Ülkemizde gerçekleşen kazalar veya acil durumlarda olay yerinde doğru müdahale yapılamaması nedeniyle kazazedelerin ölüm oranı artmaktadır.

İlk Yardım Eğitimi ile temel hedef ülkemizdeki tüm insanlara temel ilkyardım bilgisi ve bilincinin kazandırılmasıdır. Yaşanan olayların çevresinde bulunan bilinçli bireyler tarafından yapılacak doğru müdahaleler hayat kurtaracaktır.

İlk Yardım kaza veya acil durum yaşanan bölgede zor durumda kalan bireylere sağlık ekibi ulaşana kadar eldeki imkanlar kullanılarak müdahale edilmesidir.

İlkyardım Eğitimi getirilen yasal düzenlemeler kapsamında zorunlu olarak verilmesi gereken eğitimler arasında bulunmaktadır.

Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumumuzda sertifika sahibi ilk yardım eğitmenleri tarafından Temel İlk Yardım Eğitimi ve diğer İlk Yardım Eğitimi programlarını başarıyla vermekteyiz.

29 Temmuz 2015 tarih ve 29429 sayılı resmi gazetede yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği 19. Maddesine göre ve  İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında;

 • Az tehlikeli işyerlerinde her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı (%5),
 • Tehlikeli işyerlerinde her 15 çalışana kadar 1 ilk yardımcı (%7),
 • Çok tehlikeli işyerlerinde her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı (%10),

istihdam edilmesi gerekmektedir.

İlk Yardım Eğitimi almış ve İlk Yardım Sertifikası sahibi olmuş personel sayısı kanunda belirtilen sayının altında kalan işyerleri para cezasına çarptırılmaktadır.

Sarızeybek İlkyardım Kursu olarak verdiğimiz İlk Yardım Eğitimi programları arasında;

 • Temel İlk Yardım Eğitimi,
 • İlkyardım Güncelleme Eğitimi,
 • İlk Yardım Eğitici Eğitimi,
 • Oed Eğitimi,
 • Standart İlk Yardım Eğitimi,
 • Özel İlk Yardım Eğitimi,

bulunmaktadır. Ankara’da bulunan İlk Yardım Eğitim Merkezimizde yüz yüze eğitim gerektiren eğitimler verilirken, online olarak verilebilen eğitim programları tüm Türkiye genelinde hizmete sunulmaktadır.

Yazımızın devamında İlk Yardım Eğitimi ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca diğer İlk Yardım Eğitimleri ile ilgili de gerekli bilgileri ve bağlantı sayfalarını görebilirsiniz.

Temel İlk Yardım Eğitimi

Temel İlk Yardım Eğitimi;

 • Kaza veya insan yaşamını risk altına alan bir durumda,
 • Sağlık görevlileri bölgeye gelene kadar,
 • Kişinin hayatını kurtarmak ya da sağlık durumunun kötüleşmesini engellemek için,
 • Tıbbi araç gereç olmadan mevcut imkanları kullanarak,

ilaçsız uygulamalar yapılabilmesi için verilen eğitimdir.

Temel İlk Yardım Eğitimi Amacı : Acil bir durumla karşılaşan kişilerin hastaya – yaralıya hızlı ve doğru müdahalelerde bulunabilmesi için gereken bilgilerin kazandırılmasıdır.

Temel İlk Yardım Eğitimi Gerekliliği : Eğitime kayıt olabilmek için 18 yaşını doldurmak ve en az ilkokul mezunu olmak gerekir.

Temel İlk Yardım Eğitimi Süresi : 2 gün / 16 saat

Temel İlk Yardım Eğitimi Katılımcı Sayısı : En az 6 en fazla 20

Temel İlk Yardım Eğitimi Konuları :

 1. Genel İlk Yardım Bilgileri
 2. Hastanın – Yaralının ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi
 3. Temel Yaşam Desteği
 4. Kanamalarda İlkyardım
 5. Yaralanmalarda İlkyardım
 6. Yanıklarda İlkyardım
 7. Donmalarda İlkyardım
 8. Sıcak Çarpmasında İlk Yardım
 9. Kırık ve Çıkıklarda İlk Yardım
 10. Burkulmalarda İlkyardım
 11. Zehirlenmelerde İlkyardım
 12. Hayvan Isırmasında İlk Yardım
 13. Bilinç Bozukluklarında İlk Yardım
 14. Boğulmalarda İlkyardım
 15. Yabancı Cisim Kaçmasında İlk Yardım
 16. Hasta – Yaralı Taşıma Teknikleri

Temel İlk Yardım Eğitimi Yeri : Sarızeybek İlk Yardım Eğitimi Merkezi eğitim sınıflarında veya firmanıza ait eğitim alanlarında verilmektedir.

Temel İlkyardım Eğitimi Eğitmen Kadrosu : Sarızeybek İlkyardım Kursu bünyesinde uzun yıllardır eğitimler veren Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitmenliği Sertifikası sahibi eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Temel İlk Yardım Eğitimi Sertifikası : Temel İlk Yardım Eğitimini başarıyla tamamlayan ve sınavlarda gerekli sonuçları alan kursiyerler Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardımcı Sertifikası ve İlkyardımcı Kimlik Kartı almaya hak kazanırlar. Sertifika ve kimlik kartı Sarızeybek İlkyardım Merkezi tarafından verilecektir.

İlk Yardım Eğitimi Sertifikası

İlk Yardım Eğitimi 2 gün / 16 saat sürmekte olup, eğitim sonrası teori ve uygulamada 85 puan ve üzeri alan tüm katılımcılarımıza Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitimi Sertifikası tarafımızca düzenlenip verilmektedir. Bu sertifikalar 3 yıl süre ile geçerli olmaktadır.

İlk Yardım Sertifikası ilk yardım uygulaması gerekli olan her durum ve ortamda, bazı iş başvurularında (ambulans şoförlüğü gibi) geçerli olmaktadır.

İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi Sertifikası Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına başvurularak alınabilir. İlkyardım kursuna kayıt olduktan sonra teorik ve uygulamalı olarak verilen İlk Yardım Eğitimi tamamlanır. Eğitim sonunda girilen sınavlarda başarılı olunması halinde İlk Yardım Sertifikası sahibi olunabilir.

Kursiyerlerin girdikleri ilkyardım sınavında 100 üzerinden en az 85 puanlık başarı göstermeleri gerekir. Sınavda başarı sağlayan kişiler İlk Yardım Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimliği sahibi olmaya hak kazanırlar.

İlk Yardım Eğitimi Ücreti

İlk Yardım Eğitimi Ücreti 2.800.-TL+KDV dir.

İlk Yardım Eğitimini kurumumuzdan alan kursiyerlerimizin eğitim için ihtiyaçları olan İlk Yardım Eğitim Kiti, eğitim sonrası verilecek olan İlk Yardım  Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartı işlemleri tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz ücret bireysel başvuru işlemleri için olup kurumsal olarak Temel İlk Yardım Eğitimi almak isteyen firmaların eğitim alacak personel sayısı bilgilerini sarizeybek@sarizeybek.com.tr mail adresine göndermeleri halinde kendilerine özel sertifikalı ilk yardım eğitimi fiyat teklifi tarafımızca hazırlanıp iletilecektir.

İlk Yardım Eğitimi Ankara

İlkyardım Eğitimi dendiğinde Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Kursu olarak en eski, en tecrübeli, en kaliteli ve katılımcılarına en yüksek başarı yüzdesi sağlayan eğitim kurumu olarak anılmaktayız.

Uzun yıllardır vermekte olduğumuz Temel İlkyardım Eğitimine katılmak için 18 yaşını doldurmuş olup okuma – yazma bilmeniz yeterlidir.

Ankara İlk Yardım Eğitimi merkezi olarak katılımcılarımıza sunduğumuz İlkyardım Eğitimi hakkında temel bilgileri listelemek gerekirse;

 • Uluslararası standartlar ve Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun ilk yardım kurslarımız 18 yaşını dolduran, okuma-yazma bilen herkese açıktır.
 • Eğitim günleri ve saatleri eğitimi talep eden kişi ya da kurumun talebine göre esnek olarak düzenlenebilir.
 • Eğitimlerimiz; Sağlık Bakanlığınca onaylı, ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip, deneyimli ilk yardım eğitmenleri tarafından verilmektedir.
 • İlk yardım eğitimin içeriği; Uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, İlk yardım Yönetmeliğinde yer alan içeriğe uygundur.
 • Eğitimin ardından Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan teorik ve pratik sınavda başarılı olana katılımcılara Sağlık Bakanlığı Onaylı ve üç yıl geçerli olan ‘ilk yardımcı sertifikası ve kimlik kartı’ verilmektedir.
 • Bireysel katılımlı ilk yardım eğitimleri; 7 kişiden az gruplar için olup, Ankara Kızılay da bulunan Eğitim Merkezimiz de yapılmaktadır.
 • İşletmelere yönelik olan eğitimlerimiz ise; Firmanın isteği doğrultusunda, işletmenin kendi eğitim salonunda veya eğitim merkezimiz de verilebilmektedir.

İLK YARDIM EĞİTİMİ KAYDI İÇİN ARAYIN: 0850 241 60 06
Kızılay Mh. Necatibey Cd. Akman İşhanı No:15 Çankaya, Ankara / sarizeybek@sarizeybek.com.tr

İlk Yardım Eğitimi Soruları

Ankara da katılımcılarımıza vermekte olduğumuz İlk Yardım Eğitimleri sonunda sertifika almak isteyen kullanıcılarımızın sınavda başarılı olması gerekmektedir.

İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde yapılan sınavlarda katılımcılara 20 soru sorulup, bu soruların çözülmesi için 30 dakika süre verilmektedir. Başarılı olmak için 85 puan ve üstü not alınması gerekmektedir ki bu 20 soruda minimum 17 doğru yanıt verilmesi anlamına gelmektedir.

Bu sayfada yer alan tüm ilk yardım sınav soruları testleri Türkiye’nin bir çok farklı ilinde yapılan sınavlarda çıkmış ve halen çıkmakta olan sınav sorularıdır. Bu soruları çözmeniz teorik sınavda başarılı olma şansınızı oldukça yükseltecektir.

Ankara İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi Kaç Saat

İlk Yardım Eğitimi 2 gün / 16 saat sürmektedir. Temel İlk Yardım Eğitimi kapsamında bu süreçte teorik ve uygulamalı bilgiler uzman eğitmenlerimiz tarafından öğretilir.

Eğitim sonrası kursiyerler İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen yerlerde teorik ve uygulamalı olarak sınava girerler. Bu sınavlarda başarılı olan kişiler İlk Yardım Sertifikası ve İlkyardımcı Kimliği sahibi olurlar.

İlk Yardım Eğitimi Veren Kurumlar

Temel İlk Yardım Eğitimi ve diğer İlk Yardım Eğitimleri Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülüp yetkilendirilen eğitim kurumları tarafından verilmektedir.

Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak Ankara’da;

 • Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumumuzda,
 • Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından,
 • Yıllardır sürdürdüğümüz başarılı ve kaliteli eğitimcilik anlayışıyla,

İlk Yardım Eğitimleri vermeye devam ediyoruz. On binlerce bireysel ve kurumsal kapsamlı İlk Yardım Eğitimi programı tamamlamış bir kurum olarak topluma İlkyardım Bilincini aşılamayı hedefliyoruz.

Belge geçerlilik süresi olan 3 yılın dolmasından itibaren katılımcılar 1 gün (8 saat) süren güncelleme ilkyardım eğitimine katılıp belge sürelerini 3 yıl daha uzatabilirler.

İlk Yardım Eğitimleri

Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak verdiğimiz İlk Yardım Eğitimleri arasında;

 • Temel İlk Yardım Eğitimi,
 • İlkyardım Güncelleme Eğitimi,
 • İlk Yardım Eğitici Eğitimi,
 • OED Eğitimi,
 • Standart İlk Yardım Eğitimi,
 • Özel İlk Yardım Eğitimi,

bulunmaktadır. Ankara’da bulunan İlk Yardım Eğitim Merkezimizde yüz yüze eğitim gerektiren eğitimler verilirken, online olarak verilebilen eğitim programları tüm Türkiye genelinde hizmete sunulmaktadır.

İlkyardım Güncelleme Eğitimi

İlkyardım Güncelleme Eğitimi yasalar gereği ilk yardımcıların bilgilerinin uygun görülen periyotlarla yenilenmesi amacıyla verilen eğitimdir. İlk yardım eğitimi alarak sertifika sahibi olmuş kişilerin T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilk yardım sertifikalarının 3 yılda bir güncellenmesi gerekmektedir.

İlk Yardım Yenileme Eğitimi sonunda yapılan sınav sadece seviye belirlemekte, geçme veya kalma notu bulunmamaktadır. İlkyardımcı kimliği ve ilkyardım eğitim sertifikaları yenilenerek İl Sağlık Müdürlüğünün onayından geçtikten sonra yeni ilk yardım sertifikası ve ilk yardımcı kartları tekrar 3 yıllık süreli geçerlilik kazanır.

OED Eğitimi

OED Eğitimi OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) cihazı kullanma eğitimi olarak da ifade edilmektedir. Herhangi bir kişinin ani kalp durması veya kalp krizi geçirmesi durumunda profesyonel ekipler gelene kadar ilk müdahaleyi yapabilmesi için tasarlanmış elektro şok cihazlarının kullanılması için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak amacıyla verilen eğitimlerdir.

OED Eğitimi ilk yardım eğitimi alan kişilere müfredat dahilinde verilen zorunlu bir eğitim türüdür. Bir defibrilatör türü olan OED kalbe şok yapmaya yarayan bir cihazdır. Aldığı ilk yardım eğitimi sonunda ilk yardım sertifikası sahibi olmuş kişilerin OED Eğitimi alması kanunen zorunlu kılınmıştır.

Özel İlk Yardım Eğitimi

Özel İlk Yardım Eğitimi çözüm ortağı olduğumuz kurumların ihtiyaç duyduğu, kendi kurumsal şartlarına göre sunduğumuz özel eğitimlerdir. Çalışanları için verilmesi gereken eğitimleri düzenlediğimiz  kurumlar ile birlikte eğitimin içeriği, günleri ve süreleri belirlenerek program hazırlanır.

İşyerinizde, evde, çevrenizde başta aileniz, iş arkadaşlarınız olmak üzere, acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve yaralıların, acil ambulans ekipleri gelinceye, bir sağlık kurumuna ulaştırılıncaya kadar geçen sürede, hayatta kalmalarını ve oluşabilecek sakatlıkların önlenmesini sağlayacak bilgileri öğretmektir.
Temel İlk Yardım Eğitimi; 6331 sayılı iş kanununda tanımlanan tüm iş yerleri ve iş kollarının alması zorunlu olan temel bir eğitimdir. Sağlık Bakanlığı’nın ilkyardım yönetmeliği gereği tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her 20 personelden bir kişi, tehlikeli işlerde çalışan her 15 personelden bir kişi, çok tehlikeli işlerde çalışan 10 personelden 1 kişi TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASINI yetkili merkezlerden almış olması gerekmektedir.
İlk Yardım Eğitimi almak önemlidir. İlk Yardım Eğitimi almaktaki temel amaç öncelikle kendimiz, çevremiz ve yakınlarımız için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenmek, gerekli durumlarda en doğru ve bilinçli uygulamaları çaresiz kalmadan yapabilmektir.
18 yaşından sonra en az ilkokul mezunu olan, 16 saatlik ilkyardım eğitimine katılarak teorik sınavdan 85, uygulamalı sınavdan 85 alan kişiler sertifika almaya hak kazanır.
Sertifika geçerlilik süresi 3 yıldır.
İlk yardım uygulaması gerekli olan her durum ve ortamda, bazı iş başvurularında (ambulans şoförlüğü gibi) geçerlidir.
İlk Yardım Güncelleme Eğitimi sertifika süresi 3 yılı dolan kişiler için geçerlidir ve 8 saat(1 gün) uygulanır.
İlk yardım eğitim merkezine başvuru yapılarak 8 saatlik güncelleme eğitiminin ardından sertifikanızın geçerliliği 3 yıl uzatılabilir.
İlk yardım eğitimleri Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ilk yardım eğitim merkezleri tarafından sertifikalı uzman ilk yardım eğitimcileri tarafından gerçekleştirilir.
İlk yardım eğitimleri Sağlık Bakanlığı tarafından İlkyardım Eğitimcisi olarak sertifikalandırılmış kişiler tarafından verilebilir.
İlk yardım eğitimin içeriği; uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, İlk yardım Yönetmeliğinde yer alan içeriğe uygundur.

İlk Yardım eğitimi sırasında anlatılan konular:

- İlk yardım temel uygulamaları,
- Hasta yaralının değerlendirilmesi,
- Suni solunum ve kalp basısı,
- Kanamalar,
- Şok ve koma,
- Solunum yolu tıkanıklıkları,
- Zehirlenmeler,
- Böcek sokmaları,
- Diğer acil durumlar,
- Taşımalar,
- İnsan vücudu,
- Kafatası ve omurga yaralanmaları,
- Yaralanmalardır.
Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İlk Yardım Yönetmeliği’ne göre işyerlerinde her 20 kişiden birinin ilkyardımcı olması, tehlikeli işler kapsamında olan işyerlerinde ise her 10 kişiden bir kişinin ilk yardımcı olması gerekiyor.
İlk Yardım eğitiminin süresi 16 saat sürmektedir. Bu 16 saatlik program en az 2 gün sürecek şekilde planlanmaktadır.
Evet, ilkyardım eğitiminde sınav vardır. İlkyardım sınavı yazılı ve uygulamalı olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.
Eğitimlerimiz; Sağlık Bakanlığınca onaylı, ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip, deneyimli ilk yardım eğitmenleri tarafından verilmektedir.
İlkyardım Eğitimini SARIZEYBEK İlkyardım Eğitim Merkezi ’nden alabilirsiniz. Detaylı bilgi için (0232) 489 43 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
İlk Yardım sertifikası ve kimlik kartı 3 yıl geçerlidir. 3 yılın sonunda yeniden güncelleme eğitimi alınarak yenilenmesi gerekir.
İlk Yardım eğitiminde kullanılan malzemeler;

- Yetişkin, çocuk,
- Bebek uygulama mankenleri,
- Sargı bezleri,
- Tespit malzemeleri,
- Simülasyon malzemeleri,
- İlk yardım el kitabı,
- Sunumlardır.
İlkyardım sertifikasının geçerlilik süresi dolduğunda en yakın ilkyardım eğitim merkezine giderek güncelleme (yenileme) eğitimi programına katılmalısınız. SARIZEYBEK İlkyardım Eğitim Merkezi’ni arayarak (0232) 489 43 34 ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Daha önce alınan ilkyardım belgeleri ve sertifikaları yeni yönetmelik kapsamında geçeli sayılmayacaktır. Yeniden ilkyardım eğitimi, belgesi ve sertifikası almak için SARIZEYBEK İlkyardım Eğitim Merkezi’ni (0232) 489 43 34 numaralı telefondan arayabilirsiniz.
Riskli iş yerleri, ağır iş makinelerinin bulunduğu alanlar, metal ağırlıklı çalışan işyerleri, kimyasal maddelerle üretim yapan işyerleri, bünyesinde sürücü bulunduran işyerleridir (Kargo, nakliye, iş makineleri çalışanları vb.)
Hayır. İlk Yardımda ilaç kullanılmaz. Enjeksiyon Yapılmaz.
Sağlık Bakanlığı yetki belgesi; Bakanlığın ilk yardım eğitimi vermek için sunduğu şartları yerine getiren kurumların sertifika vermeye hakkı kazandığını gösteren belgedir.
Eğitim sonunda yazılı sınavdan ve uygulama sınavından kalanlar bir sonraki sınava girerler.
Hayır. Bu uygulamalar tıbbi uygulamalar olup ilk yardım eğitim müfredatında da yer almamaktadır.
Hayır, giremezsiniz. İlkyardım dersi verebilmeniz için ilkyardım eğiticisi sertifikanız olması gerekmektedir.
22 Mayıs 2002’de Sağlık Bakanlığı tarafından çıkartılan 24762 sayılı ve 18 Mart 2004 tarihinde üzerinde bazı değişiklikler yapılan 25406 sayılı İlk Yardım Yönetmeliği gereğince tüm kurum ve kuruluşlarda ilk yardım eğitimi almış personel bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. İşyerlerinde her 20 kişiden birinin ilkyardımcı olması, tehlikeli işler kapsamında olan işyerlerinde ise her 10 kişiden bir kişinin ilk yardımcı olması gerekiyor. Şunu da unutmamalıyız ilk yardımın önemini bilincinde olan herkes ilk yardım eğitimi almalıdır.
Bir kurumda İş sağlığı ve güvenliği kapsamında; Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı, Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcının bulundurulması zorunludur.

Örneğin bir kurumda 100 personel çalışıyorsa, 5 personel ilk yardım eğitimi almalıdır.

Ama bu kurum çok tehlikeli işler kapsamında bir kurum ise ilk yardım eğitimi alması gereken personel sayısı 10 olmalıdır.
Bireysel katılımlı ilk yardım eğitimleri; 7 kişiden az gruplar için olup, Ankara Kızılay da bulunan Eğitim Merkezimiz de yapılmaktadır.

İşletmelere yönelik olan eğitimlerimiz ise; firmanın isteği doğrultusunda, işletmenin kendi eğitim salonunda veya eğitim merkezimiz de verilebilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi için SARIZEYBEK İlk Yardım Eğitim Merkezi’ni (0232) 489 43 34 arayabilirsiniz.
İlk yardım eğitimini, ilk yardım eğitmeni sertifikasına sahip her sağlık personeli verebilir. Fakat ilkyardım bilgi ve becerisinin tek başına yeterli olmayacağı düşüncesiyle eğitmenlerimizde nitelikli eğitimci özelliklerine sahip olma şartını arıyoruz.
İlk yardım eğitimi almak için tek şart okuma yazma bilmektir. Eğitim düzeyi önemli değildir. Önemli olan, ilk yardım eğitimini alırken bunun sorumluluğunu taşıyabilecek, eğitimin ciddiyetini kavrayabilecek bilinçte olmak ve öğrenmeye istekli olmaktır.
Hayır. Eğitimler, görsel ve uygulamalı olarak örnek olaylar gösterilerek anlatılmakta, her katılımcının eğitim materyalleri üzerinde uygulama yaparak öğrenmesi sağlanmaktadır. Bütün uygulamalar, eğitime katılanların tamamı tarafından, doğru uygulama yapılıncaya kadar tekrar edilmektedir. UNUTMAYIN DOĞRU İLKYARDIM HAYAT KURTARIR!!!
İlkyardım Sınavı, İlkyardım Eğitiminden sonra en fazla 1 hafta içinde Pazar gününe gelecek şekilde yapılmaktadır.
İlk yardım sınavı başvurularını ve eğitim bildirimlerini İl Sağlık Müdürlüğüne sizin adınıza biz yapıyoruz.
İlkyardım eğitimi alan kişilerin sınava 2 defa girme hakkı vardır. Sınavlarda başarılı olamayanlar, yeniden bir ilk yardım eğitimi programına katılarak sınavlara yeniden girebilirler.
İlk yardım sınavında başarılı olan herkes ilkyardım sertifikası ve ilkyardımcı kartını almaya hak kazanır. İlkyardım sınavında başarılı olamayanlara ise katılım belgesi verilmektedir.
İlkyardım sertifikaları ve ilk yardımcı kimlik kartları 3 yıl boyunca geçerlidir. 3 yıl sonunda güncelleme eğitimi alınması gerekir. Detaylı bilgi için SARIZEYBEK İlkyardım Eğitim Merkezi’ni (0232) 489 43 34 arayabilirsiniz.
Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım sertifikası ve ilkyardımcı kimlik kartının geçerlilik süresi 3 yıldır. Bu süreden sonra güncelleme eğitimi alınması gerekmektedir.
Temel İlk Yardım Eğitimi (TC Sağlık Bakanlığı onaylı) ücreti 1.400 TL + KDV dir.

İlk yardım Eğitim Kiti (Sarızeybek Profesyonel Eğitim Cd si ve Kitapçığından oluşmaktadır) ve İlk Yardımcı Kimlik Kartları İşlemleri kurumumuzun sunduğu ÜCRETSİZ hizmetlerdir.

Not : Kurumsal temel ilk yardım eğitimlerimize yönelik özel fiyatlandırmalarımız için; “İlk yardım eğitimi fiyat teklifi isteği” yazıp sarizeybek@sarizeybek.com.tr e-posta adresimize göndermeniz durumunda, kurumunuza özel hazırlanmış sertifikalı ilk yardım eğitimi fiyat teklifi alabilirsiniz.

DİĞER EĞİTİMLERİMİZ

E-Bülten