blank

İlk Yardım Eğitimi (Zorunlu)

Anasayfa » İlk Yardım Eğitimi (Zorunlu)

İlk Yardım Eğitimi; ilk yardım yönetmeliği doğrultusunda kanunen zorunlu olan bir eğitimdir. İlk yardım eğitimi süresi, 2 gün / 16 saattir. Bu zorunluluğun ayrıntıları ise; 29 Temmuz 2015 tarih ve 29429 sayılı resmi gazetede yayınlanan ilk yardım yönetmeliğinin 19.maddesine göre; İş sağlığı ve güvenliği kapsamında; Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı, Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcının bulundurulması zorunludur.

  • Uluslararası standartlar ve Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun ilk yardım kurslarımız 18 yaşını dolduran, okuma-yazma bilen herkese açıktır.
  • Eğitim günleri ve saatleri eğitimi talep eden kişi ya da kurumun talebine göre esnek olarak düzenlenebilir.
  • Eğitimlerimiz; Sağlık Bakanlığınca onaylı, ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip, deneyimli ilk yardım eğitmenleri tarafından verilmektedir.
  • İlk yardım eğitimin içeriği; Uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, Sağlık Bakanlığıca onaylanmış, İlk yardım Yönetmeliğinde yer alan içeriğe uygundur.
  • Eğitimin ardından İzmir İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan teorik ve pratik sınavda başarılı olana katılımcılara Sağlık Bakanlığı Onaylı ve üç yıl geçerli olan ‘ilk yardımcı sertifikası ve kimlik kartı’ verilmektedir.
  • Bireysel katılımlı ilk yardım eğitimleri; 7 kişiden az gruplar için olup, İzmir Çankaya da bulunan Eğitim Merkezimiz de yapılmaktadır.
  • İşletmelere yönelik olan eğitimlerimiz ise; Firmanın isteği doğrultusunda, işletmenin kendi eğitim salonunda veya eğitim merkezimiz de verilebilmektedir.

 

İLK YARDIM EĞİTİMİ KAYDI İÇİN ARAYIN: (0232 & 0544) 489 43 34

Gazi Bulvarı, 66, Çankaya – İzmir / sarizeybek@sarizeybek.com.tr

E-Bülten